19 maja 2024

mimaaudio.pl

Produkcja dźwięku, muzyka i instrumenty

Andrea Bocelli w katedrze w Mediolanie z nadzieją dla całego świata

Andrea Bocelli w katedrze w Mediolanie z nadzieją dla całego świata

Przepiękna budowla, zabytek i Andrea Bocelli śpiewający swoim tenorem, czego chcieć więcej? Muzyka operowa w wyniku pandemii ucierpiała niezwykle dotkliwie. Bocelli śpiewa z nadzieją o powrót całego świata do normalności.

W niedzielę wielkanocną 2020 roku Andrea Bocelli wystąpił w katedrze w Mediolanie. Warto dodać, że był to solowy występ i do tego bez publiczności. Całość była transmitowana w internecie. Występ chwytający za serce, a i repertuar wyjątkowy i tylko na tą jedną okazję. Zobacz w internecie czy nie ma do recitalu dostępu. Wzruszające wystąpienie z zakresu muzyki operowej opowiadające o nadziei na powrót do normalnego funkcjonowania całego świata.

Włoski tenor, największa sława żyjąca wśród śpiewaków operowych z Włoch, wystąpił w niedzielę Wielkiejnocy 2020 w katedrze w Mediolanie, gdzie zaśpiewał między innymi „Ave Maria” Johanna Sebastiana Bacha. Swój występ zapoczątkował znanym cytatem ze świętego Augustyna „kto śpiewa, modli się dwa razy”. Bocelli modlił się za świat, za pomocą śpiewu, czyli tego co umie najbardziej.

Słuchaj twoich ulubionych utworów

Andrea Bocelli zgromadził przez internet miliony odbiorców. Pomimo trudnych warunków śpiewania bez publiczności w rzeczywistym świecie, występ był niezwykle udany. Bocelli przyzwyczajony jest do śpiewania dla tysiąca ludzi w salach operowych. Jednakże wykazał, że nic nie jest w stanie zmącić jego talentu. To musiało robić ogromne wrażenie.

Występ Andrea Bocelliego był muzyką zrodzoną dla nadziei. Włoski tenor chciał w ten sposób podkreślić swoją solidarność z rodzinami osób zarażonych i zmarłych na Covid-19. Włochy bardzo ucierpiały podczas pandemii. Bocelli chciał w ten sposób zachęcić do modlitwy za powrót Włoch do normalności, a najlepiej całego świata. Ten jakże udany występ przejdzie do historii zmagań z Covidem-19. Pandemia nie jest w stanie zatrzymać utalentowanych sław muzyki operowej.

Copyright © All rights reserved.