18 czerwca 2024

mimaaudio.pl

Produkcja dźwięku, muzyka i instrumenty

Najpopularniejsze gatunki muzyczne

Rap

Znany w niektórych kontekstach jako hip hop, jest to styl muzyczny opracowany w Stanach Zjednoczonych w późnych latach 60-tych i wczesnych 70-tych. Dokładniej rzecz ujmując, jego początki sięgają Bronxu w Nowym Jorku. W latach 80. i 90. rap rozprzestrzenił się na cały kraj i zdołał przekroczyć granice USA.

K-Pop

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem tego stylu muzycznego, czy nie, na pewno słyszałeś o K-pop. Choć kojarzy nam się z nowoczesnym gatunkiem, to tak naprawdę jego początki sięgają wczesnych lat 90. Jednak styl ten od dziesięcioleci utożsamiany jest z południowokoreańską muzyką popularną. Gatunek ten wyłonił się w tym azjatyckim kraju czerpiąc ze źródeł różnych stylów, takich jak rock, jazz, rap, reggae, muzyka elektroniczna i oczywiście pop. W pierwszej dekadzie tego tysiąclecia gatunek ten zaczął zyskiwać popularność na całym świecie.

Muzyka elektroniczna

Określenie muzyka elektroniczna grupuje około stu stylów muzycznych o pewnych cechach wspólnych. Jej początki możemy datować równolegle z rozwojem pierwszych elektronicznych instrumentów muzycznych. To znaczy pod koniec XIX wieku. W krajach takich jak Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone i Japonia zaczęto rozpowszechniać pierwsze utwory muzyki elektronicznej. W latach 60-tych, 70-tych i 80-tych styl ten stał się jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych.

Nie jest zaskakujące, że każdy z nas ma odmienne preferencje muzyczne. Czy preferencje muzyczne mogą coś skrywać? Zastanawiamy się nad tym w tym linku. 

Pop

Muzyka pop jest jednym z najbardziej popularnych gatunków muzycznych wszech czasów. Jej początków należy szukać w latach 50. i 60. W tamtych czasach pop i rock były używane jako synonimy. Pod koniec lat 60. zaczęto je rozróżniać jako dwa różne style. Być może główną cechą tego gatunku jest to, że jest on skierowany do szerokiego grona odbiorców. Zamiast kierować się do konkretnej grupy czy kultury, pop był i zawsze był bardziej otwarty, jeśli chodzi o jego odbiorców.

Reggaeton

Reggaeton to prawdziwa wizytówka muzyki latynoamerykańskiej od początku XXI wieku. Jego początki sięgają połowy lat 90-tych, z wpływami reggae i rapu. Puerto Rico było miejscem jego narodzin. Jeśli chodzi o wykonawców, Daddy Yankee był jednym z jej pionierów. Przypisuje mu się nawet nazwanie nazwy stylu muzycznego w jednej z jego piosenek. Inni ważni wykonawcy to Tego Calderón, Don Omar, Héctor & Tito, Nicky Jam, Wisin & Yandel.

Metal

Technicznie rzecz biorąc, metal, znany również jako heavy metal, jest podgatunkiem muzyki rockowej. Biorąc pod uwagę jego wagę, znaczenie, cechy charakterystyczne i niezliczone grupy, które go rozwinęły, nie wahamy się umieścić go w wyjątkowej sekcji na naszej liście najpopularniejszych gatunków muzycznych wszech czasów.

Copyright © All rights reserved.