15 kwietnia 2024

mimaaudio.pl

Produkcja dźwięku, muzyka i instrumenty

Michael Jackson – światowa ikona popkultury

Bez wątpienia Michael Jackson jest jednym z najbardziej uznanych artystów w historii muzyki. Dość powiedzieć, że muzyka bez niego wyglądałaby obecnie z pewnością całkowicie inaczej. Na szczęście mieliśmy okazję żyć w czasach muzyki utalentowanego artysty, który po pewnym czasie stał się nawet światową ikoną popkultury. Jego historia z pewnością zapisała już się na głoskach świata.

Światowa ikona popkultury

Michael został uznany za ikonę światowej popkultury. Już w 1983 roku Michael podpisał kontrakt z Pepsi, w tym samym roku nagrał utwory z Freddiem Mercury. Z kolei w 1987 artysta wydał album Bad, na którym w zasadzie znajdowały się same ballady w tym czasie miał problemy zdrowotne skóry. W 1994 roku piosenkarz poślubił córkę Elvisa Presleya, Lisę Marie Presley, który po dwóch  latach skończył się rozwodem. Następnie w 1995 roku określany jako Król Popu Michael wypuścił krążek HIstory, który promował hit Scream nagrany z siostrą Janet Jackson.

Występ Michaela Jacksona w Polsce

Również w tym roku artysta wystąpił na scenie dla polskiej publiczności. Obszerny artykuł o występie Michaela Jacksona na warszawskim Bemowie znajdziemy na wawa.pl. W 1996 Michael poślubił Deborah Jeanne Rowe z którego małżeństwa urodził się syn i córka.  W 2001 roku wypuścił album Invincible. Z kolei jeśli chodzi o dalsze losy artysty, to rok 2003 Jackson nie był zbyt dobry dla legendy muzyki, ponieważ trafił do aresztu za molestowanie dzieci. W roku 2009 Michael zaplanował trasę koncertową, nagrał teledysk promujący. Niestety jednak piosenkarz zmarł 3 tygodnie przed rozpoczęciem trasy koncertowej, a dokładniej to 25 czerwca 2009 roku.

Copyright © All rights reserved.