13 lipca 2024

mimaaudio.pl

Produkcja dźwięku, muzyka i instrumenty

Co może zrobić muzyk, aby dobrze wyglądać?

Wygląd ma znaczenie w branży muzycznej, ale nie dlatego, że muzycy muszą być atrakcyjni. Wygląd może pomóc artystom w budowaniu sławy, wyrażaniu siebie wizualnie i tworzeniu nowych standardów piękna. Nie chodzi o twarz i ciało, ale o to, jak się prezentujesz.

Przekonanie, że muzycy muszą być atrakcyjni, aby odnieść sukces, jest mitem. Patrząc wstecz na historię muzyki popularnej w XX wieku, można przytoczyć niezliczone przykłady muzyków, którzy odnieśli sukces, ale nie spełniali standardów urody swojej epoki. Wręcz przeciwnie, wielu z nich odniosło sukces właśnie dlatego, że prezentowali się w sposób szokujący, wyjątkowy, a nawet celowo „brzydki”.

Wygląd może być czynnikiem decydującym o sukcesie artysty, ale to nie on jest podstawą muzyki. Przy odpowiednim talencie nawet najbardziej brzydko wyglądający muzycy mogą zdobyć sławę i fortunę w przemyśle muzycznym. Dlaczego wygląd jest tak ważny w przemyśle muzycznym? Muzyka to rozrywka. Nigdy nie chodzi tylko o dźwięk, ale także o show. Tak jak płyty potrzebują okładki, tak muzycy potrzebują prezencji.

Co może zrobić muzyk, aby dobrze wyglądać?

Zacznij od zaakceptowania faktu, że Twoja osobowość muzyka niekoniecznie powinna wyglądać tak, jak Ty wyglądasz na co dzień;
Zidentyfikuj podstawowe przesłanie, które chcesz przekazać za pomocą swojej muzyki, i przełóż je na określony wygląd;
Nie ignoruj swojej niszy muzycznej. Nie chcesz przecież pojawić się na następnym koncercie hip-hopowym w stroju chórzysty;
Bądź kreatywny w sposobie ubierania się i prezentowania siebie. Postaraj się znaleźć coś wyjątkowego, coś, co odróżni Cię od innych;
Jeśli jesteś nieśmiały, dobrym pomysłem jest noszenie np. maski, co zastosował muzyk z Sosnowca i odniósł dzięki temu sukces. Przeczytasz o tym w witrynie sosnowiecinfo.pl. Nie tylko poczujesz się pewniej na scenie, ale także będziesz wyglądać bardziej tajemniczo i fascynująco;
Nie zważaj na to, co społeczeństwo uważa za piękne. Najwięksi muzycy nigdy nie bali się postępować wbrew normom;
Po prostu dbaj o siebie. Staraj się zdrowo odżywiać i utrzymywać ciało w dobrej formie. Bycie atrakcyjnym nie jest najważniejsze, ale nigdy nie jest też czymś złym.

Wnioski

Wygląd to nie wszystko w muzyce. Z biegiem czasu muzycy przekraczali granice tego, co uważa się za społecznie akceptowalne, jeśli chodzi o modę i wygląd. Niektórym z nich udało się nawet ustanowić nowe standardy piękna.

Choć ważne jest, aby dbać o siebie, najważniejsze jest, aby być kreatywnym i niepowtarzalnym w swojej prezentacji. Nie bój się zaprzeczać trendom i ubierać się lub wyglądać tak, jak chcesz – najbardziej kultowi muzycy na świecie z pewnością tego nie robili.

Copyright © All rights reserved.